Aktualności Aktualności

Bieg Leśnika 2018

35 biegaczek i 89 biegaczy ukończyło w minioną niedzielę Bieg Leśnika w Wielbarku

Rywalizacja na dystansie 10 km odbywała się jak co roku przy pięknej słonecznej pogodzie, a nocny deszcz sprawił, że piaszczyste odcinki trasy były trochę mniej dokuczliwe.

Malowniczą trasę przez wielbarskie bory najszybciej pokonał Tomasz Siemiątkowski z Olsztyna, drugi był Maciej Dąbrowski z Giedajt, a trzeci Maciej Remuszko – pierwszy w historii biegu zawodnik z Wielbarka, który stanął na podium.

Najszybsze panie to: Anna Urbaniak z Jednorożca,  Joanna Sztejna z Jedwabna i Sylwia Majewska z Wałów.

Najszybszą leśniczką okazała się Karolina Kumińska z Nadleśnictwa Zaporowo, a najszybszym leśnikiem – Mateusz Pomianek z Nadleśnictwa Maskulińskie.

Wyniki tutaj.

Biegacze oraz kibice mogli przy okazji Biegu Leśnika dowiedzieć się czegoś o jednym z większych szkodników liściożernych lasów iglastych – BRUDNICY MNISZCE, która zagościła także na koszulkach i medalach. Dzieci energicznie korzystały z przygotowanych przez Nadleśnictwo zabaw i gier.

Partnerzy biegu to:

• Parafialny Zespół CARITAS przy Parafii św. Jana Nepomucena w Wielbarku – organizacja biura zawodów, zbiórka wpisowego na wyjazd wakacyjny dla najuboższych dzieci z wielbarka
  • OSP Wielbark i OSP Wesołowo – zapewnienie bezpieczeństwa na trasie, zabezpieczenie medyczne.

Rozgrzewkę przed biegiem i oprawę medialną zapewnił wielbarski klub biegowy RUN&FUN

Artur Trochimowicz zatroszczył się o uzupełnienie zapasu węglowodanów dostarczając pączki dla pierwszych 100 zawodników.